Onze violisten te Alden Biezen, Bilzen, augustus 2015.
- 25 dec 2019
- 1 minuten om te lezen
Van 28 tot 30 augustus organiseerde het Jeugd & Muziek-orkest Limburg haar jaarlijkse stage in Alden Biezen. Dit jaar waren ook jongere strijkers uit Limburg welkom. 6 van onze jonge violisten schreven in. 2 speelden nog maar 1 schooljaar viool, de anderen 3 jaren.
Het was hard werken. Hun opgedane kennis werd nu gekoppeld aan uithoudingsvermogen, maar het resultaat mocht er zijn! Zondagnamiddag 30 augustus werden ze onder een stralende zon door het Jeugd & Muziek-orkest begeleid in een mooi slotconcert! Het prachtige kader van Alden Biezen deed de rest. Violen en kastelen, het is dikwijls een fijne combinatie. Doodmoe, maar gelukkig keerden onze jongeren na afloop huiswaarts, een unieke ervaring rijker!

De Eeuwigdurende Verbinding tussen Kastelen en Klassieke Muziek
Wat een prachtig initiatief van het Jeugd & Muziek-orkest Limburg! De keuze voor Alden Biezen als locatie voor deze vioolstage toont perfect aan hoe historische omgevingen en klassieke muziek elkaar versterken. Het is geen toeval dat kastelen en klassieke muziek zo'n natuurlijke symbiose vormen.
Alden Biezen, met zijn rijke geschiedenis die teruggaat tot de 12de eeuw, biedt een unieke akoestische ervaring die moderne concertzalen vaak niet kunnen evenaren. De natuurlijke galm van gotische gewelven en de hoge plafonds creëren een warme, resonante klank die perfect past bij strijkinstrumenten. Veel beroemde componisten, waaronder Mozart en Haydn, schreven hun muziek specifiek voor dergelijke intieme paleisachtige settings.